Category Archives: Hnací vozidla

Ztělesnění posázavské pohodičky – taková normální 810

Zatímco v mé modelářské zašívárně pomalu rostou základy budoucího kolejiště, které mimochodem letos budu stavět už šestým rokem, odběhnu si občas i k nějakému tomu vozidlu, aby bylo čím jezdit. Takovou klasikou a taktéž povinností na mou posázavskou trať jsou Báry řady 749 a 751, ale přišel čas se zaměřit i na vozy motorové.

751.115 KDS- zelená utajená krasavice

Bylo nebylo, objevil jsem fotky připravované lokomotivy 751 115 společnosti KDS, která byla před nedávnou dobou odkoupena ze Slovenska. Dočkala se opravy včetně laku, a protože při její cestě z lakoven k majiteli neušla pozornosti fotografů, jeden snímek se dostal i ke mně. Zrovna jsem čekal na albína Barči od MTB, a tak nebylo rozhodování o předloze složité.

810.217 s leptíky od VoVa, Zejmiho a MM

K Posázavskému pacifiku neodmyslitelně patří motoráčky řady 810 řadu let. I když už Kufra jednoho mám, objevila se potřeba postavit další, a tentokrát jsem se rozhodl vyzkoušet lepty bočnic od Modelů mašinek a dalších drobných doplňků od VoVa a Zejmiho. Sundal jsem tedy ze starého pojezd od Picoloco a pustil se do stavby.

749.121 z odlitku od p. Molaty

Stavba této lokomotivy probíhala současně s její kolegyní 749 006. Původně to měla být 749 039, když se však objevil na trhu model od MTB, řekl jsem si, že to určitě bude lepší. A tak jsem si musel vybrat jinou- v úvahu přicházely stroje první série, avšak jsem již vybrousil závěsky, a také jsem chtěl něco jiného, než polomáčeného. Žádná… Read more »

749 006-3: konečně pořádná lokomotiva!

Když jsem dokončoval „Hydru“ řady 854, zatoužil jsem postavit si něco univerzálnějšího. A vzhledem k mé velké oblibě Zamračených to byla jasná volba. A když jsem si jednou prohlížel starší stránky na bratrském webu, nadchly mě lokomotivy ověřovací série. Nechtěl jsem přesně kopírovat VoVa, proto jsem zvolil druhou (a víceméně poslední, pokud nepočítám mutanta 751 007) „ověřovačku“, 749 006. Tato… Read more »

854.203- první motorový vůz ve sbírce

V prvním článku těchto stránek bych Vám rád představil stavbu mého prvního železničního modelu. Dlouho jsem přemýšlel, co vytvořím, když jsem jednou narazil na krásné fotky „Krokodýla“ řady 850, takže jsem objednal pojezd od p. Pletichy. Bohužel nikdo neposílá odlitky řady 850 či 851 poštou, a tak jsem se rozhodl podívat se na pražskou burzu. Jak ale plynul čas do… Read more »