Co nového na nudlovce?

Opět zas po čtvrtroce, píšu tu o nudlovce… Jo, dlouho už tady nic nebylo. Ale ač jste si ode mě v poslední době nic nepočetli, věřte, že práce jsou pořád v plném proudu. Tak se pohodlně usaďte a přeneste se se mnou k dolnímu toku Sázavy. 🙂

Co mě v poslední době zaneprázdnilo nejvíc, byly samozřejmě stavebnice lodí. Většina starostí s nimi je už ale vyřešeno, takže můžu zas pokročit k dalším modelům. Kdo by si taky udělal na kolejišti vodácký ráj, má možnost zakoupit odlitky na e-shopu Mojett. Můžu dodat i hotové lodě, v případě zájmu se ozvěte na můj mail fuskamodely@seznam.cz.

K dostání jsou kanoe, rafty a kajaky s příslušenstvím. Samostatně lze zakoupit i stany.

Jen je nutné sehnat vodáky. Stačí vybrat figurku ve vhodné poloze a vlepit každé osobě do rukou pádla, která jsou také součástí sady.

Ale dost lodí a hurá zpátky po čase k pikovické zastávce. Za nástupištěm přes jaro vyrostlo občerstvení.

Prodavač teda nevypadá moc nadšeně, asi marně čeká na zákazníky… Ale ti se taky určitě objeví.

Plot je ze špičkového leptíku od Model Scene – jednoznačně doporučuju. Bránil jsem se kvůli vyšší ceně, ale stojí to za to. Od stejného výrobce je budka občerstvení, upravená ze stavebnice zahradního domku.

Dosud jsem se věnoval jen „vrchní“ části kolejiště, ale přišel čas dbát na estetiku i jinde. V Corelu jsem si do dokumentu namaloval čarami obrysy částí modulů a ochotný kamarád mi potom boky vyřezal na laseru. Takto bych na konci chtěl mít „obložené“ celé kolejiště, test v podobě ověřovací várky ukázal, že je to krok správným směrem :-). Nakonec přijde vše viditelné na boku natřít černou barvou.

Při lepení jsem zatížil čímkoliv těžkým, co bylo po ruce…

Otvor v boku je schválně, je to jakási revizní šachta pro případ poruchy čehokoliv, co by si žádalo kuchání hotového obložení. Značně to usnadní případnou opravu např. osvětlení.

Hnusná fotka proti světlu, dokumentující obložení u pikovického mostku přes potok.

Po delší době jsem vytáhnul dodnes nekompletní 749.121.

Dalším restíkem na nudlovce je betonový most přes Sázavu. Ten slibuju už hoodně dlouho a stále nic, naštěstí mi výrobu usnadnila známost kamaráda s 3D tiskárnou, který tiskl například i mastery už zmíněných lodí. Stejně tak jsem si nechal vyrobit pilíře.

Momentka s lodičkou. Posádka asi požila víc, než měla, tak se cáká o kus dál proti proudu 🙂

Před definitivním usazením ještě bude nutné trochu seříznout pilíře, nějak jsem výšku neodhadl.

Takhle vypadala mostovka vyplivlá tiskárnou. Jediná úprava bylo drobné zbroušení krajů, na které jsem při malování zapomněl. No a proč je výtisk růžový? Že prý se kamarád potřeboval růžového plastu zbavit, ale kdo ví, jak to bylo 😀

Vše, co jsem chtěl mít pokryté omítkou, jsem popatlal hustým Herkulesem…

A vyválel v krabici s polohrubou moukou. Nechat zaschnout, vhodně nabarvit a je hotovo.

Na laseru jsem si pro změnu nechal vyřezat stavebnici pikovické zastávky. Všimněte si osazených parkových lamp 🙂 Ale o tom všem zas příště!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.