Kamení na petrovské zastávce- další zelenění a tvorba skal

Vítám Vás u dalšího článku o mém minikolejišti- nudlovce. Tentokrát se zde objevily vzácné druhy hornin, které vytvořil neznámý modelář, tak se pojďme podívat, co by zde pečlivý geolog našel.

Nu20 (1)

Přibyly skály z toaleťáku napuštěného vodou s Herkulesem. Na velkou skálu nahoře byla spotřebována půlka a něco roličky a na další skaliska další necelá polovina.

Nu21

Ty jsou umístěny tam. kde jsou i ve skutečnosti, ale jen ty nejtypičtější (ve skutečném Petrově jsem s metrem neběhal 🙂 ). Také domorodci dále pracují na přístupové cestě k chatičkám.

Nu22

I když zde není žádný provoz (občas zde projede na zkušební jízdě Kufr či Zamračená), koleje nám již stihly pěkně zreznout. Nebo že by na ně nějaký vandal naplácal lihovou barvu?

Nu23

Krabička 810 589 vyjíždí z rozpracované zastávky Petrov u Prahy se svým Os 9007 dne 24.2. 2016.

Nu24

Vandalové to několik metrů dál směrem na Jílové asi vzdali, snad to brzy dodělají 🙂

Os 9068

Jednoho večera jsem se nudil, a tak vzniklo několik nočních snímků. Patráky Bmto osvětlené Zejmim. Zde pomyslný Os 9067 do Čerčan…

Os 9068 a

A zpáteční Os 9068 zpět do Prahy.

Nu32

I když má nyní Jílovský modul malinko přednost, musel jsem na něm na chvilku pozastavit práce- chystal jsem se na dobarvení Pikovické jehly, ale došly tempery a já opravdu neměl chuť lítat po městě, abych v neděli našel otevřené papírnictví… Takže jsem vyhrabal nějaké zbytky montážní pěny a vytvořil poměrně majestátní kopec na luckém konci petrovské zastávky. Opět bude, jako nedaleká Jehla, po ořezání pokryt sádrou.

Nu33

Na stole už několik týdnů smutně ležel nedokončený ocelový most ze stavebnice KB model (chybí jedno zábradlí a retuš nedostatků), takže jsem ho přemístil na jeho budoucí domovinu- davelský konec (tedy ten druhý) zastávky. V pozadí se rýsuje zmíněný vrch a také kolejnice, které nejsou ještě navlečené a napatinované.

Nu34

Takže tam takhle visí…

Nu37

Po pořádném proschnutí pěny jsem skalisko ořezal do přibližných rozměrů a nanesl sádru na „čelo“. Komu připadala podlouhlá skála obrovská, má zde porovnání 🙂

Nu38

Na přibližný konec zastávky jsem nalepil polyuretanové odlitky nástupištních hran od ES Pečky.

Nu44

Hrany se zkusmo položenými panely jsou přilepené i na druhé straně zastávky.

Nu39

Most je již dodělaný a definitivně uložený na svém místě.

Nu40

Nejste jediní, komu se ten přechod skály a sádry nezamlouvá, to bude chtít úpravu…

Nu41

Dělníci se jednoho nedělního odpoledne rozhodli pokochat se svou prací. No moc rychle jim to teda nejde…

Nu42

Nad Petrovem právě letí vyhlídkový let, tak usmívat a mávat 🙂

Nu43

A nakonec nezvyklý pohled na nenabarvenou skálu u budoucí hospody (to místo vlevo od ní).

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.