Začátek stavby nudlovky- Petrovský modul

Od fáze plánování jsem se pomalu dostal k samotné realizaci. Základní deska je dřevotříska tloušťky asi 1,6 cm, která je dostatečně pevná, aby se neprohýbala (udržela i mě), přesto jsem raději nedával nohy jen na kraje, ale radši jsem dodal i pár jinam, kde je největší riziko prohnutí. Toto kolejiště sice bude dlouhé jen dva metry (dále bude metrový oblouk do zastávky Petrov u Prahy- dále jen Petrov, resp. Jílové), ale s početnými oblouky se nakonec dostanu na nějaké 3- 3,5 m, což bude stačit. Celé je složeno ze dvou dílů pro pozdější snadnou manipulaci.Nu1

Zde už vidíte stavbu zastávky Petrov. Materiál pod kolejemi je jen a pouze dřevo kvůli zvukovým vlastnostem (přecijenom, za nedlouho už můžu být digitální, tak aby ty zvuky stály za to :-)). Starou modrou syntetikou (tou bych nestříkl model ani za peníze, tak aspoň najde využití) jsem si vyznačil trať- na modulu 1, pracovně a lépe pochopitelně Petrov, je krátká rovina a poté oblouk o R600 mm. To se sice ani zdaleka neblíží skutečnému oblouku, ale bude to vypadat lépe, tak určitěé 🙂

Nu2

Za základní kostru jsem připevnil pletivo na králíkárny- tip od p. Pletichy, děkuji! Připevňoval jsem nastřelovačkou (neznám správný název, ale je to větší obdoba sešívačky).

Nu3

Na to jsem vrstvil toaletní papír napuštěný vodou s Herkulesem- ředil jsem v poměru cca 1:4 ve prospěch vody. Až bude vrstvení hotové a uschlé, ještě přetřu roztokem asi 1:2.

Nu4

Takhle vypadá nahrubo položený oblouk, uprostřed je zlom, ale to jen proto, že mi koleje nešly narovnat rovnoměrněji…

Nu5

Do pravé části modulu jsem doplnil kousek kopce- opět stejný postup.

Nu6

A poslední úpravy tohoto úseku před nabarvením.

Nu7

Celou popapírovanou plochu jsem nabarvil mixem temper. Fotky a špatné světlo zkresluje barvy, ve skutečnosti jsou světlejší a uvěřitelnější… Vpravo podloží STYROSTONE pro tišší jízdu.

Nu8

Na místo budoucích kolejí jsem nalepil jakousi látku od kamaráda, prý je to dobrý způsob na odhlučnění. Kombinace těchto dvou snad bude stačit 🙂

Nu9

Nevydržel jsem to a vyzkoušel jsem si práci s foliážemi od Poláka. Podloží také lepím, kousek po kousku, jde špatně ohýbat- nutno nahřát fénem… Vpravo leptané propustě od MM, také najdou využití.

V příštím článku se můžete těšit na další postup ze stavby petrovského modulu.

2 thoughts on “Začátek stavby nudlovky- Petrovský modul

  1. petr

    ahoj, dobrá práce, moc se těším na pokračování!! můžu se zeptat, kde jsi sehnal to pletivo na králíkárny?

    Reply
  2. fuska Post author

    Ahoj, ani nevím, dal mi ho kamarád, který ho přivezl z chaty, ale budou ho mít v zemědělských obchodech, případně občas i v kutilských potřebách- třeba OBI.

    Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.