Projekt Nudlovka začíná!

Vítám Vás u dalšího článku, tentokrát o zcela jiných věcech, než železniční vozy. Tentokrát Vám ukážu, jak probíhá stavba mého vysněného kolejiště.

Dříve, než začnete přemýšlet, jak na tu rýmu budu pokládat koleje, stálo by za vysvětlení, o co vlastně jde. Doma mám staré kolejiště, klasický ovál. V poslední době mě čím dál více láká DCC, ale pro domácí ježdění na okruhu je podle mého zbytečný. Abych si tuto chuť aspoň trochu vynahradil, rozhodl jsem se, že si postavím kolejiště, které nebude sestavené z nereálného okruhu o velmi malých poloměrech, ale ze zmenšeného skutečného úseku trati s co nejvěrnějším napodobením- tedy včetně okolí, možná umístění stromů, a pokud bude nálada, i orientací travních stébel 🙂

Nebude to tedy okruh, ale kolejiště s kolejemi z bodu A do bodu B. A protože není doma příliš místa, bude muset být i úzké. Tedy dlouhé a úzké- proto nudlovka. Abych nebyl někdy považován za „borce, co něco super nového vymyslel“, dodám, že podobný nápad mi do hlavy nasadil VoVo ve svém článku o nudlovce.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.