Author Archives: Fuška

751.115 KDS- zelená utajená krasavice

Bylo nebylo, objevil jsem fotky připravované lokomotivy 751 115 společnosti KDS, která byla před nedávnou dobou odkoupena ze Slovenska. Dočkala se opravy včetně laku, a protože při její cestě z lakoven k majiteli neušla pozornosti fotografů, jeden snímek se dostal i ke mně. Zrovna jsem čekal na albína Barči od MTB, a tak nebylo rozhodování o předloze složité.

Pomalé oživování Petrova

Podle úvodu to možná vypadá, že tu budu poučovat o resuscitaci a podobných výkonech, naštěstí dnešní „oživování“ bude totiž mnohem méně stresující i namáhající. Pod rukama totiž nebude člověk, ale pozvolně dokončovaný Petrov. Ano- tahle zastávka sice není hotová, ale základ ano a co právě chybí, jsou různé menší úkony k vytvoření živé atmosféry 🙂

Domácí obtisky aneb neomezená svoboda v modelaření

Dřív, když se moje znalosti o způsobech tvorby modelu rovnaly „hele stůl Molaty“, bylo potřeba sehnat odpovídající obtisky. Ne vždy se podařilo sehnat konkrétní řadu, v případě nouze bylo nutné stříhat různé sadičky. A tak ve mě začal hlodat červík, jestli by se to nedalo vyřešit jinak. Nějak to přece musí jít lacině- a taky že jo.